DataMiejsce wystąpieniaOpis skutków
2.1.2006

Wisła w rejonie Baraniej Góry

Łamiące się pod ciężarem śniegu konary pozbawiły prądu około 600 mieszkańców w rejonie Wisły.
4.01.2006ŚląskPod naporem śniegu łamały się słupy i drzewa. Uszkodzone zostały sklepy, domy i wiaty. Konary drzew pozrywały sieci energetyczne. Przez kilka godzin prawie 100 tysięcy ludzi na Śląsku nie miało energii elektrycznej.
28.01.2006KatowiceDnia 28 stycznia 2006 r. zawalił się dach największego z pawilonów handlowych. Jedną z przyczyn katastrofy była zalegająca na dachu pokrywa śnieżna. W momencie runięcia konstrukcji w hali odbywała się wystawa gołębi pocztowych i znajdowało się w niej od pięciuset do tysiąca osób. Wskutek tragedii zginęło 65 osób.
7.4.2008Wielgowo (Szczecin)W ciągu trzech godzin spadło kilka centymetrów mokrego i ciężkiego śniegu. Bezwietrzna pogoda spowodowała, że śnieg przyklejał się do każdej napotkanej przeszkody. Skutkiem tych opadów śniegu były licznie zerwane sieci energetyczne.
8.4.2008SzczecinŚnieg zerwał wszystkie linie zasilające miasto. Energia elektryczna przestała docierać do dużej części miast i miasteczek w woj. zachodniopomorskim. Opady śniegu i deszczu spowodowały wyłączenie się czterech linii najwyższych i wysokich napięć, zasilających lewobrzeżną część Szczecina.
25.11.2008

powiat bytowski

(woj. pomorskie)

W związku z awarią linii energetycznej spowodowaną intensywnymi opadami śniegu, zamknięto Szkołę Podstawową w Pomysku Wielkim. Prądu nie miało kilkanaście innych miejscowości powiatu bytowskiego.
24.3.2009

Powiat łomżyński (woj. podlaskie)

Ok. 8 tysięcy odbiorców w powiecie łomżyńskim zostało pozbawionych prądu na skutek awarii, do których doszło po opadach śniegu. Na Mazurach z tych samych przyczyn bez dostępu do energii elektrycznej pozostało ok. tysiąca gospodarstw domowych. Pod naporem śniegu łamiące się gałęzie drzew, spadały na linie energetyczne, powodując liczne awarie. Prądu zostali pozbawieni m.in. mieszkańcy Stawisk, Małego Płocka, miejscowości Chojny, Słucz i kolonii Zbójna.
11-14.10.2009wschodnia i południowa PolskaW nocy z 11 na 12 października w górach wystąpiły opady śniegu przy ujemnej temperaturze. 13 października w Tatrach pokrywa śnieżna miała wysokość ok. 40 centymetrów, a na Podhalu 5 centymetrów. W Zakopanem łamiące się pod naporem mokrego śniegu gałęzie przygniotły kilka osób. Na obszarach poza górami najwięcej śniegu zgromadziło się w rejonie Lublina (do 15 centymetrów), co skutkowało licznymi zakłóceniami w ruchu drogowym.
1.1.2010Leszno, Bydgoszcz, GłogówDachy kilku sklepowych hal nie wytrzymały ciężaru nagromadzonego śniegu, który zalegał po gwałtownych opadach śniegu. Mokry śnieg mógł doprowadzić do tragedii w centrum handlowym w Lesznie, gdzie w wyniku naporu ciężaru śniegu pękł strop budynku.
30.1.2010ŚwinoujścieOpady śniegu w Świnoujściu spowodowały bardzo duże utrudnienia w ruchu drogowym.
29.11.2010południowa i środkowa PolskaObfite opady śniegu spowodowały utrudnienia w ruchu na drogach. W Małopolsce około 17 tysięcy ludzi zostało pozbawionych energii elektrycznej.
10.12.2010Dobrocin koło Morąga (powiat ostródzki)Przewrócone pod ciężarem śniegu drzewo upadło na przejeżdżający pociąg pospieszny relacji Szczecin-Olsztyn. Do wypadku doszło ok. godz. 13.30 na trasie kolejowej w pobliżu Dobrocina, 7 km od Morąga. Nikt nie został ranny, ale konary uszkodziły pantograf lokomotywy, służący do pobierania prądu z napowietrznej sieci trakcyjnej.
19.3.2011Śląsk CieszyńskiPod naporem ciężkiego, mokrego śniegu zrywały się linie energetyczne. Skutkiem tego było wyłączenie ponad 160 stacji transformatorowych i odcięciem od prądu około 18 tysięcy odbiorców.
3.5.2011Okolice Wrocławia Oleśnicy, Poniatowic, Ligoty Polskiej, Gliwic i CzęstochowyMokry śnieg łamał gałęzie, które uszkadzały linie energetyczne. Prądu zostało pozbawionych około 102 tysiące gospodarstw domowych na Dolnym Śląsku i kolejne 10 tysięcy na Opolszczyźnie.